Autoklaw STATIM 5000 G4 ENDO

Dodaj recenzję:
 • 99
 • Producent: SciCan
 • Kod producenta: G4-232317
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: do 14 dni
 • szt.
 • Cena netto: 22 064,81 zł 25 200,00 zł 23 830,00 zł

Bardzo szybki autoklaw do narzędzi endoskopowych. Świetnie sterylizuje artroskopy, endoskopy, lapaoskopy ...

Autoklaw STATIM 5000 G4 ENDO, to najnowsza  propozycja firmy SciCan w zakresie sterylizacji parowejendoskopów, laparoskopów, histeroskopów oraz innych podobnych narzędzi. Specjalna kaseta ENDO pozwala na sterylizację narzędzi, których długość dochodzi do 48 cm.

Kaseta do sterylizacji narzędzi endodontycznych
 
Przebieg procesu sterylizacji w autoklawach STATIM jest zdecydowanie mniej dynamiczny niż w autoklawach z tradycyjną, owalną komorą sterylizacyjną. Dzięki temu sterylizacja delikatnych narzędzi medycznych jest bezpieczna.

Potwierdzają, to rzesze naszych usatysfakcjonowanych klientów, którzy zaufali autoklawom STATIM jak również specjalistyczne badania przeprowadzone przez prof. Chrisa H. Millera z Indiana University School of Dentistry. W wyniku badań powstał dokument o nazwie White Paper Report zatytułowany "Sterilization of Medical Endoscopes in the STATIM 5000 and 5000S Cassette Autoclaves". Dokument potwierdza, iż STATIM jest skutecznym i bezpiecznym narzędziem do sterylizacji endoskopów.

Nowoczesny, dotykowy wyświetlacz oraz rozwiązania z zakresu komunikacji sieciowej powodują, iż mamy do czynienia z produktem na miarę XXI wieku.
 

EKRAN DOTYKOWY


Autoklaw STATIM 5000 G4 ENDO wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy. Takie rozwiązanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Pozwala na szybkie uruchomienie cyklu sterylizacyjnego, jego bieżącą kontrolę oraz bardzo łatwe zarządzanie rozbudowanym menu.

Funkcja dotyku działa bardzo dobrze nawet w przypadku wykorzystania rękawiczek. Ekran dotykowy tworzy jedną, równą powierzchnię z panelem czołowym, co znakomicie ułatwia utrzymanie autoklawu w czystości oraz  jego dezynfekcję powierzchniową.

Żywe kolory widoczne na ekranie dodatkowo podkreślają aktywne funkcje, co znakomicie ułatwia obsługę autoklawu. Poruszanie się po menu jest intuicyjne za sprawą czytelnych ikon funkcyjnych.

MENU G4

Zastosowany w autoklawie STATIM 5000 G4 ENDO ekran dotykowy udostępnił użytkownikowi oprócz wygody obsługi również dostęp do zupełnie nowych funkcji.


Oprócz przycisków do wyboru i uruchamiania cyklu sterylizacyjnego mamy dostęp do:

1. Ustawień sieciowych (np. aktualny adres IP)

2. Zawartości pendriv'a wbudowanego systemu rejestracji cykli Data Logger z możliwością przeglądania zapisanych rejestrów.
3. Odczytu jakości wody destylowanej znajdującej się w zbiorniku autoklawu.

4. Pozycji kasety sterylizacyjnej w autoklawie.

5. Aktualnej informacji o stanie autoklawu oraz dostępu do menu ustawień użytkownika i serwisanta.

 

PRACA W SIECI LAN

Autoklaw STATIM 5000 G4 ENDO oprócz nowoczesnego interfejsu komunikacji z użytkownikiem został wyposażony w znakomicie działającą usługę zdalnego dostępu poprzez standardową sieć komputerową. Autoklaw po bezpośrednim podłączeniu do Routera sieciowego za pomocą kabla lub bezprzewodowo poprzez Access Point pobiera automatycznie adres IP sieci lokalnej.


Użytkownik z dowolnego komputera bezpośrednio podłączonego do lokalnej sieci lub komputera zewnętrznego podłączonego do sieci poprzez internet uzyskuje możliwość połączenia się bezpośrednio ze STATIMem 5000 G4 ENDO.

Do komunikacji wystarcza standardowa przeglądarka internetowa. Po wpisaniu adresu IP uzyskanego przez STATIM G4 (np. 192.168.0.188) wchodzimy do portalu operatora ON-LINE.

Na pierwszej stronie widzimy podstawowe dane autoklawu, z którym się połączyliśmy oraz jego aktualny status pracy.


Możemy konfigurować stronę kontaktu ustawiając min. automatyczne powiadomienia via e-mail dla serwisu. Dzięki temu każdy problem pojawiający się w trakcie pracy autoklawu może być raportowany do autoryzowanego serwisu. Ułatwia, to diagnozę awarii oraz przyspiesza działanie serwisu.


Możemy również przeglądać zapisane na pendriv'e rejestry cykli sterylizacyjnych. Opcja ta jest bardzo rozbudowana. Oprócz samego rejestru portal generuje również wykres jego przebiegu oraz umożliwia wydrukowanie rejestru na dowolnej drukarce lub wysłanie go za pośrednictwem poczty e-mail w formacie pliku txt oraz PDF.

 

KASETA ENDO

Kaseta o standardowej długości 37 cm posiada dodatkową przestrzeń ukrytą w rączce dzięki czemu jej łączna, funkcjonalna długość wzrasta do 48 cm.


Dodatkowo sam przebieg procesu sterylizacji gwarantuje pełne bezpieczeństwo dla sterylizowanych narzędzi. Dysponujemy dokumentem potwierdzającym skuteczną i bezpieczną sterylizację endoskopów (White Paper w PDF do pobrania z naszej strony www.scican.autoklaw.pl).

Nasze obserwacje oraz informacje napływające do nas od naszych klientów używających autoklawów STATIM 5000S ENDO do sterylizacji endoskopów i histeroskopów w pełni potwierdzają wyniki badań. 

Jest, to autoklaw absolutnie bezpieczny dla narzędzi szczególnie wrażliwych na temperaturę i ciśnienie.

 

Zgodność z normą EN13060. 

Autoklawy STATIM spełniają w 100% założenia normy EN13060 dla sterylizacji wsadów typu A i B. Można zatem w nich skutecznie sterylizować wsady o budowie kapilarnej (wgłębione). W standardzie do każdego autoklawu STATIM dołączony jest test HELIX, będący symulatorem najtrudniejszej do sterylizacji kapilary, zamkniętej z jednej strony.


Co oznaczają typy wsadów oraz jak można sprawdzić, czy autoklaw według starej nomenklatury jest urządzeniem klasy B – możecie Państwo przeczytać klikając w Kontrola sterylizacji w menu Oferta na naszej stronie internetowej pod adresem www.scican.autoklaw.pl.

Podsumowanie.
 

Autoklaw STATIM 5000 G4 ENDO dzięki specjalnej kasecie sprawdzi się świetnie w sterylizacji długich i wrażliwych na działanie temperatury i ciśnienia narzędzi medycznych. Jego bezpieczeństwo jest gwarantowane.

Bardzo nowoczesny, dotykowy interfejs komunikacyjny, wbudowany system elektronicznej rejestracji cykli Data Logger oraz możliwość pracy autoklawu w sieci LAN czynią ze STATIMa 5000 G4 ENDO urządzenie na miarę XXI wieku. Łatwość obsługi i konfiguracji nawet zaawansowanych funkcji sprawiają, że praca ze STATIMem G4 ENDO jest wielka przyjemnością nie tylko dla gadżeciarzy.  

Zalety:
 • kaseta sterylizacyjna typu ENDO,
 • nowoczesny, kolorowy ekran dotykowy,
 • bogaty zestaw ustawień łatwo konfigurowalnych przez użytkownika,
 • znakomicie działający i prosty interfejs do pracy w sieci LAN
 • wbudowany, elektroniczny rejestrator cykli Data Logger,
 • energooszczędność,
 • szybkie cykle sterylizacyjne do 9 min dla narzędzi nieopakowanych,
 • niewielkie zużycie wody destylowanej,
 • prosta konstrukcja ułatwiająca serwis i obsługę okresową,
 • zgodność z normą EN13060 w zakresie sterylizacji wsadów typu A i B.

 

 DANE TECHNICZNE

Producent: SciCan
Kraj: Kanada
Normy: EN13060
Zgłoszenie do UDT: Nie
Gwarancja: 24 miesiące
Język obsługi: angielski
Rejestracja cykli: elektroniczna - DataLogger
Cykl dla opakowanych 134C: 18 min
Cykl dla nieopakowanych 134C: 9 min
Tworzywa i guma 121C: 24 min
Suszenie: minimum 60 min
Sterylizacja i suszenie opakowanych: około 82 min
Sterylizacja i suszenie nieopaowanych: około 45 min
Sterylizacja wsadów typu: A i B
Wymiary kasety (dł/szer/wys): 48 cm/18 cm/6,5 cm
Pojemność kasety: 5,1 l
Pojemność zbiornika na wodę: 4 l
Wymiary autoklawu (dł/szer/wys): 55 cm/41 cm/19 cm
Waga: 33 kg
Zasilanie: 208-240V
Pobór mocy: 1300 W
Głosność pracy: 56 dB