Autoklaw STATIM 5000 G4

Dodaj recenzję:
 • 312
 • Producent: SciCan
 • Kod producenta: G4-222317
 • Dostępność: Jest Jest
 • szt.
 • Cena netto: 16 601,85 zł 19 600,00 zł 17 930,00 zł

Autoklaw STATIM 5000 G4, to najnowsza odsłona doskonale znanego na naszym rynku autoklawu STATIM 5000S, który rewelacyjnie spisuje się pracując w ekstremalnych warunkach w dziesiątkach szpitalnych bloków operacyjnych.

Podobnie jak inne autoklawy STATIM nie podlega obowiązkowi zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego.

Zasadnicza różnica między stara, a nową wersją autoklawu, to ultranowoczesny system zarządzania urządzeniem oraz informacją o nazwie G4. Kryje się za nim dotykowy, kolorowy wyświetlacz za pomocą, którego użytkownik w banalnie łatwy sposób może dokonać wszelkich zmian w ustawieniach autoklawu.

 

Autoklaw STATIM 5000 G4, to bezpośredni następca autoklawu STATIM 5000S. Nowoczesny, kolorowy, dotykowy wyświetlacz LCD, zaawansowany system operacyjny oraz rozwiązania z zakresu komunikacji sieciowej powodują, iż mamy do czynienia z produktem na miarę XXI wieku. Komunikacja na styku człowkiek-maszyna jest bardzo intuicyjna, co zdecydowanie zwiększa ergonomię codziennej pracy.

EKRAN DOTYKOWY

Autoklaw STATIM 5000 G4 wyposażony jest w kolorowy ekran dotykowy. Takie rozwiązanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Pozwala na szybkie uruchomienie cyklu sterylizacyjnego, jego bieżącą kontrolę oraz bardzo łatwe zarządzanie rozbudowanym menu.

Funkcja dotyku działa bardzo dobrze nawet w przypadku wykorzystania rękawiczek. Ekran dotykowy tworzy jedną, równą powierzchnię z panelem czołowym, co znakomicie ułatwia utrzymanie autoklawu w czystości oraz jego dezynfekcję powierzchniową.

Żywe kolory widoczne na ekranie dodatkowo podkreślają aktywne funkcje, co znakomicie ułatwia obsługę autoklawu. Poruszanie się po menu jest intuicyjne za sprawą czytelnych ikon funkcyjnych.

MENU SYSTEMU G4

Zastosowany w autoklawie STATIM 5000 G4 ekran dotykowy udostępnił użytkownikowi oprócz wygody obsługi również dostęp do zupełnie nowych funkcji.

Oprócz przycisków do wyboru i uruchamiania cyklu sterylizacyjnego mamy dostęp do:

 1. Ustawień sieciowych (np. aktualny adres IP)
 2. Zawartości pendriv'a wbudowanego systemu rejestracji cykli Data Logger z możliwością przeglądania zapisanych rejestrów.
 3. Odczytu jakości wody destylowanej znajdującej się w zbiorniku autoklawu.
 4. Pozycji kasety sterylizacyjnej w autoklawie.
 5. Aktualnej informacji o stanie autoklawu oraz dostępu do menu ustawień użytkownika i serwisanta.

PRACA W SIECI LAN

Autoklaw STATIM 5000 G4 oprócz nowoczesnego interfejsu komunikacji z użytkownikiem został wyposażony w znakomicie działającą usługę zdalnego dostępu poprzez standardową sieć komputerową. Autoklaw po bezpośrednim podłączeniu do Routera sieciowego za pomocą kabla lub bezprzewodowo poprzez Access Point pobiera automatycznie adres IP sieci lokalnej.

Użytkownik z dowolnego komputera bezpośrednio podłączonego do lokalnej sieci lub komputera zewnętrznego podłączonego do sieci poprzez internet uzyskuje możliwość połączenia się bezpośrednio ze STATIMem 5000 G4.

Do komunikacji wystarcza standardowa przeglądarka internetowa. Po wpisaniu adresu IP uzyskanego przez STATIM G4 (np. 192.168.0.188) wchodzimy do portalu operatora ON-LINE.

Na pierwszej stronie widzimy podstawowe dane autoklawu, z którym się połączyliśmy oraz jego aktualny status pracy.

Możemy konfigurować stronę kontaktu ustawiając min. automatyczne powiadomienia via e-mail dla serwisu. Dzięki temu każdy problem pojawiający się w trakcie pracy autoklawu może być raportowany do autoryzowanego serwisu. Ułatwia, to diagnozę awarii oraz przyspiesza działanie serwisu.

Możemy również przeglądać zapisane na pendriv'e rejestry cykli sterylizacyjnych. Opcja ta jest bardzo rozbudowana. Oprócz samego rejestru portal generuje również wykres jego przebiegu oraz umożliwia wydrukowanie rejestru na dowolnej drukarce lub wysłanie go za pośrednictwem poczty e-mail w formacie pliku txt oraz PDF.

KASETA STERYLIZACYJNA

Kaseta autoklawu STATIM 5000 G4 ma identyczne wymiary jak kaseta starszego brata, autoklawu 5000S. Dla przypomnienia:

 • szerokość kasety, to: 18 cm,
 • długość kasety, to: 37 cm,
 • wysokość wewnętrzna, to: 8,5 cm

Pojemność kasety pozwala na swobodne zmieszczenie 12 testowych pakietów o wymiarach 10x20 cm lub kaset implantologicznych, okulistycznych, czy też kilkunastu końcówek stomatologicznych. Pojemność kasety autoklawu STATIM 5000 G4 jest porównywalna z autoklawem z cylindryczną komorą o całkowitej pojemności 18 litrów.

Norma EN13060.

Autoklawy STATIM spełniają w 100% założenia normy EN13060 dla sterylizacji wsadów typu A i B. Można zatem w nich skutecznie sterylizować wsady o budowie kapilarnej (wgłębione).

Co oznaczają typy wsadów oraz jak można sprawdzić, czy autoklaw według starej nomenklatury jest urządzeniem klasy B – możecie Państwo przeczytać klikając w Kontrola sterylizacji w menu Oferta.

PODSUMOWANIE.

Autoklaw STATIM 5000 G4 odziedziczył po swoim starszym barcie autoklawie STATIM 5000S wszystkie wybitne cechy tzn. bardzo wysoką niezawodność oraz ultraszybkie cykle sterylizacyjne. Cykle absolutnie bezpieczne dla wszelkich delikatnych narzędzi medycznych. Sterylizacja końcówek stomatologicznych, narzędzi okulistycznych, narzędzi zawierających optykę jest w autoklawach STATIM absolutnie bezpieczne.

Wartością dodaną jest system G4, czyli zintegrowany system zarządzania pracą autoklawu za pomocą kolorowego, dotykowego ekranu oraz komponent sieciowy umożliwiający zdalny monitoring autoklawu. Dodatkowo wbudowany rejestrator cykli Data Logger w pełni wykorzystujący zalety systemu G4 dopełnia o1braz bardzo nowoczesnego urządzenia do wyrafinowanej sterylizacji parowej.

ZALETY:

 • kolorowy, dotykowy wyświetlacz,
 • zaawansowany system operacyjny G4,
 • banalnie prosta obsługa,
 • wbudowany rejestrator przebiegu cykli Data Logger,
 • rejestracja na pendriv'e podłączonym przez USB,
 • interfejs sieciowy LAN,
 • energooszczędność,
 • szybkie cykle sterylizacyjne - do 9 min dla narzędzi nieopakowanych,
 • niewielkie zużycie wody destylowanej,
 • prosta konstrukcja ułatwiająca serwis i obsługę okresową,
 • zgodność z normą EN13060 w zakresie sterylizacji wsadów typu A i B.DANE TECHNICZNE
Producent: SciCAN
Kraj: Kanada
Spełnia normy: PN-EN 13060
Obowiązek zgłoszenia do UDT NIE
Posiada certyfikaty: CE
Gwarancja: 24 m-ce
Język menu: polski
Próżnia wstępna: termodynamiczna
Suszenie: termiczne
Rejestracja cykli: brak
Sterylizacja wsadów: A, B
Komora:  
pojemność całkowita [l]: 5,1
pojemność użyteczna [l]: 5
wymiary użyteczne [cm]: 37x18x8
wymiary tacki [cm]: 37x18x8
ilość tacek: 1
wymiary całkowite [cm]: 37x19x8
Mak. ciśnienie [bar]: 3,0
Zakres temperatur [C]: 121-134
Zbiornik wody czystej [l]: 4
Zbiornik wody zużytej [l]: zewnętrzny
Woda z zewnątrz: nie
Zasilanie [V]: 230
Max. moc pobierana [W]: 1300
Waga [kg]: 33
Wymiary SxWxG [cm]: 41x19x55
Głośność pracy [dB] bd