Ile kosztuje autoklaw?

13-06-2017

 

1. Jakiego rodzaju urządzenia do sterylizacji polecaliby Państwo niedużym placówkom ochrony zdrowia? Jakie powinny mieć parametry i właściwości ergonomiczne? 

Sterylizacja parowa w małych jednostkach służby zdrowia, to w brew pozorom złożony problem. Często, zachodzi potrzeba sterylizacji jedynie bardzo specjalistycznych narzędzi. Prym wiodą, tu narzędzia endoskopowe lub np. narzędzia okulistyczne, końcówki stomatologiczne lub inny drobny sprzęt chirurgiczny.   

Pierwszym wyborem naszych klientów jest zazwyczaj autoklaw z tradycyjną, cylindryczną komorą. Wynika, to z dużej podaży tego typu urządzeń na naszym rynku. Często jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup autoklawu kasetowego. Najpopularniejszym w ubiegłym roku autoklawem kupowanym właśnie przez niewielkich usługodawców medycznych był STATIM 5000 G4. Autoklaw kasetowy, kanadyjskiej firmy SciCan

 

Do głównych zalet autoklawu kasetowego możemy zaliczyć jego bezpieczeństwo dla  szczególnie wrażliwych na wysoka temperaturę i ciśnienie, narzędzi medycznych (endoskopy). Nie bez znaczenia dla wielu użytkowników jest również bardzo krótki czas sterylizacji. Do 9 minut dla narzędzi nieopakowanych i do 60 dla narzędzi opakowanych.

Autoklawy STATIM charakteryzują się wyjątkową energooszczędność. Możemy dzięki temu zaoszczędzić nawet 40% energii elektrycznej w stosunku do autoklawu z cylindryczną komorą.  

2. Od czego w głównej mierze jest uzależniona cena sterylizatorów? Jakie parametry głównie wpływają na cenę? 

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń cena jest wypadkową nowoczesnych rozwiązań  i zastosowanych materiałów. Tanie autoklawy oferują walory użytkowe i niezawodność wprost proporcjonalną do ceny. Pojawiają się również na rynku chińskie kopie autoklawów uznanych producentów, na które trzeba bardzo uważać. Ich podobieństwo kończy się najczęściej na obudowie.

Istotnym czynnikiem cenotwórczym jest wielkość autoklawu, a właściwie jego komory. Większe urządzenia siłą rzeczy są znacznie droższe od tych najmniejszych.

Na cenę ma również wpływ sama marka producenta. Wiąże się, to jednak z pewnymi umownymi gwarancjami jakości. Tacy producenci jak np. SciCan oferują stosunkowo drogie urządzenia, ale w zamian gwarantują najwyższy poziom techniczny oraz innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne i użytkowe. Jest takie stare przysłowie:  Kto tanio kupuje ten dwa razy płaci.

Sprzedajemy w MEDBIT.PL autoklawy wielu producentów i muszę przyznać, że to przysłowie bardzo często się sprawdza.

 3. W jakim zakresie cenowym można zakupić różnego rodzaju sterylizatory? 

Rozpiętość cenowa waha się od 3 tys. złotych do 35 tys. złotych. Ma na nią wpływ tak wielka ilość parametrów, że nie sposób jest, to określić w kilku zdaniach. Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą. Z przyjemnością dopasujemy autoklaw do potrzeb każdego użytkownika i przygotujemy znakomita cenowo ofertę. 

4. Czy wraz ze wzrostem sektora prywatnego ochrony zdrowia wzrasta zapotrzebowanie na małe sterylizatory? Jakie trendy obserwują Państwo na tym rynku?

Rozwój  prywatnego sektora ochrony zdrowia ma oczywisty wpływ na zapotrzebowanie na małe sterylizatory parowe. Notujemy ciągły wzrost sprzedaży właśnie do tego sektora. Zdecydowanej zmianie uległa również sama świadomość naszych klientów.  Są zdecydowanie lepiej wyedukowani. Doskonale wiedzą czego potrzebują i co najważniejsze nareszcie autoklaw jest traktowany jako kolejne narzędzie pracy, a nie zło konieczne.

Sporym zainteresowaniem cieszą się najnowsze rozwiązania techniczne jak np. autoklawy STATIM serii G4 z kolorowym, dotykowym ekranem, wbudowanym rejestratorem cykli i możliwością podłączenia do lokalnej sieci komputerowej oraz internetu.

To bardzo innowacyjne rozwiązanie daje zupełnie nowe możliwości  codziennej obsługi autoklawu. Żyjemy w dobie ekranów dotykowych i sieci komputerowych, dlaczego zatem nasze narzędzia pracy nie miałyby  prezentować podobnego stylu ?